Tatran Hostinné - Sokol Nepolisy 3:2 (2:1)

Sestava: Zítko - Horák L.- Brož (89. Polák D.), Valeš, Šmucer - Bartůněk (91. Polomčák), Kracík D., Marek, Rodr (46.Pištora) - Maličký T. (69.Valášek), Jakoubek (77. Polák R.)

Branky: 19. Maličký, 40. Jakoubek, 87. Polák R. - 5. Masák, 90. Tlustý

ŽK: 5:3 (30. Valeš, 49. Jakoubek, 73. Pištora, 82. Bartůněk, 85. Kracík D.)

Rozhodčí: Franěk - Vítek, Klečka

Diváků: 120

Vyrovnaný zápas na těžkém terénu. Po poločasovém vedení 2:1 jsme přestali hrát a pouštěli soupeře do šancí. Děkovat můžeme pouze jejich nemohoucnosti a gólmanovi Zítkovi. Uklidňující třetí gól přišel tři minuty před koncem, hosté pak už pouze korigovali z penalty.

Za vytrvalého deště začali lépe hosté. Už v 5.minutě po rohovém kopu se míč několikrát odrazil, až skončil na hranici vápna u nekrytého Masláka, který se trefil přesně - 0:1. My jsme se rozehrávali pomalu, až v 10.minutě první střela směřovala k bráně z kopačky Jakoubka - bohužel vedle. Stejně se vedlo o chvíli později i Rodrovi, který hlavou dobře netrefil centr Maličkého. Vyrovnání jsme se dočkali v 19.minutě, kdy si po centru Brože zpracoval míč Jakoubek a předložil ho před bránu Maličkému, který střelou pod padajícího gólmana nezaváhal - 1:1. V této fázi utkání jsme byli lepším týmem, ale stále nám to tam nemohlo spadnout. I hosté však dokázali zahrozit a ve 34.minutě musel Zítko předvést svůj první parádní zákrok, když střelu vytěsnil na roh. Před koncem poločasu nejprve volal faul na Bartůňka po penaltě, ale rozhodčí byl jiného názoru. Ten samý hráč pak přetáhl centr až na zadní tyč na volného Jakoubka, který nás tvrdou střelou poslal do vedení 2:1.

Kdo si myslel, že po přestávce bude pokračovat ofenzivní představení Tatranu, ten byl zklamán. Ještě v 54.minutě po průniku Pištory střílel těsně vedle Kracík, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Nepochopitelně jsme pak vyklidili pole a umožnili soupeřům vytvářet si jednu šanci za druhou. Naštěstí jejich muška byla vychýlená a několikrát nás zachránil Zítko. Po jednom zákroku se i hosté dožadovali penalty, ale rozhodčí zřejmě po situaci z prvního poločasu vyhodnotil, že na neodpískané penalty to je 1:1 a pokutový kop si odpískat netroufl, neboť při stálém dešti voda v Labi utěšeně přibývala… V závěru utkání Nepolisy vrhly všechny síly do útoku, přišla ale ztráta míče, kterého se zmocnil Marek, a rázem jsme hosty přečíslili. Pepa Marek vysunul na pravé straně Romana Poláka a ten střelou o tyč překonal hostujícího gólmana.  Ozvala se velká rána - ne, že by v Chotěvicích spadlo rogalo, ale všem nám na lavičce spadl kámen ze srdce. V poslední minutě ještě hosté korigovali z penalty po přidržení Dominika Poláka, ale to bylo z utkání vše a my jsme vydřeli tři body.

V dalším kole v sobotu 24.9. zajíždíme na hřiště SK Roudnice. Výkop je v 16,30 hod., odjezd autobusu ve 14,15 hod. Pozor, ve středu 28.9. se hraje vložené kolo a my jedeme do Týniště nad Orlicí. Výkop je v 16,30 hod., odjezd autobusu ve 14,15 hod. Odjezdy autobusů jsou oproti rozpisu posunuty!