Tatran Hostinné - MFK Trutnov B 2:2 (1:1) pk. 3:2

Sestava: Zítko - Kracík L.- Brož, Horák L., Polák D. (46.Maličký T.) - Valeš (59.Valášek), Marek, Kracík D., Šmucer - Rodr (71.Pištora), Jakoubek

Branky: 27. Šmucer, 59. Marek - 16. Rejl, 48. Wimmer

ŽK: 2:2 (Horák, Marek)

ČK: 1:0 (89. Kracík D.)

Rozhodčí: Krotil - Krucký, Mlynář

Diváků: 220

V Hostinném, kam zavítal loňský účastník krajského přeboru, bylo k vidění dramatické utkání, které rozhodně nenudilo a muselo se početné divácké kulise líbit. Hosté vždy o branku vedli a my jsme museli dotahovat. Škoda našich nevyužitých šancí v závěru utkání, přesto dva body s kvalitním soupeřem bereme.

Utkání začali hosté náporem a my jsme dlouho nevěděli, kam dřív skočit. Nedařilo se nám zachytávat náběhy hostů a z toho pramenili i jejich šance. Střelu Wimmera Zítko chytá, pak střílí Starý nad bránu. Když se hosté nemohli v koncovce prosadit, pomohli jsme jim sami, když v 16.minutě chybu v rozehrávce potrestal přesnou střelou Rejl - 0:1. Ve 25.minutě mohlo být ještě hůř - to Zítko zázračně vyrazil střelu Tůmy po centru Starého. Naštěstí za dvě minuty platilo nedáš - dostaneš. Jakoubek prošel obranou soupeře a jeho centr na zadní tyči zužitkoval Šmucer - 1:1. To už aktivita Trutnova pomalu upadala a my jsme postupně vyrovnali i hru. Ve 37.minutě po rychle vhozeném autu střílí Jakoubek a gólman jeho střelu vyráží na roh. Těsně před odchodem mohl strhnout vedení na stranu Tatranu Brož, jehož hlavičku po rohu Valeše gólman u tyče vyrazil.

Začátek druhého poločasu se nám nepovedl, když jsme po rohovém kopu neuhlídali Wimmera, který hlavou poslal Trutnov opět do vedení. To však bylo ze strany hostů na dlouho vše. Hráči Tatranu zvýšili pohyb a nasazení a s tím přišly i šance. V 52.minutě po centru Marka hlavičkuje z úhlu Jakoubek, ale již překonaného gólmana zastoupil z brankové čáry hlavičkující obránce. V 57.minutě mohlo být vyrovnáno, ale přímák Jakoubka hlavičkuje nikým nehlídaný Marek nad bránu. O dvě minuty později si to ale Marek vynahradil, když tentokrát naskočil na roh Jakoubka a hlavou vyrovnal. V 61.minutě zahrával z půlky trestný kop Horák a v nastalé skrumáži před brankou hostů se nejlépe zorientoval Rodr, ale jeho střela mířila do břevna trutnovské svatyně. Stejný hráč chvíli na to po centru Marka hlavičkuje těsně vedle levé tyče branky. V 78.minutě vybojoval Jakoubek důrazným napadáním míč a do jeho centru se položil v krkolomné pozici hlavou Maličký, míč však míří nad bránu. Ke konci utkání se ještě dostal do dvou dobrých příležitostí Jakoubek, ale tentokrát mu nebylo přáno. Minutu před koncem jsme pak mohli přijít o všechny body, což by bylo vzhledem k průběhu zápasu kruté. Unikajícího hostujícího hráče zastavil za cenu faulu pět metrů před vápnem David Kracík a po delší době si zblízka prohlédl, jak vypadá červená karta. Následující přímý kop pak výtečně chytající Zítko vyráží, u míče je jako první hostující Vyhnánek a překopává bránu…

Penaltovou loterii jsme tentokrát zvládli, na čemž má velký podíl gólman Honza Zítko. Za Tatran penaltu proměnili Marek, Jakoubek a Maličký - nedali Horák a Valášek. Na straně Trutnova se trefili Rejl a Wimmer, nedali Starý, Ficner a Vyhnánek.

V příštím kole v sobotu 10.9. jedeme opět do Hradce Králové a to na hřiště Sokola Třebeš. Výkop je v 17,00 hod., odjezd autobusu v 15,00 hod., sraz na Tatranu ve 14,45 hod. Všichni naši fanoušci jsou srdečně zváni.

Autor: Zdeněk Macháček