Loko Hradec - Tatran Hostinné 3:3 (3:2), pk. 5:3

Sestava: Zítko - Marek - Brož (71.Petružálek), Horák L. (46.Valeš), Polák D. (58.Maličký T.) - Šmucer, Bartůněk, Kracík D., Pištora - Jakoubek, Rodr

Branky: 17. Zvolánek, 19. Hůlka, 45. Schejbal - 2. Rodr, 10. Marek, 90. Maličký

ŽK: 2:3 (Horák, Bartůněk, Petružálek)

ČK: 1:1 (67. Odehnal - 80. Bartůněk)

Rozhodčí: Šedivý - Vítek, Čejchan

Diváků: 120

Z Hradce vezeme bod, ale mohly být tři nebo taky žádný. Poslední dva výlety do krajského města se nám v červnu moc nepovedly (0 bodů, skóre 0:5), tak bylo otázkou, jak se nám zadaří v nové soutěži.

Za úmorného vedra, kdy i mouchy chodily pěšky, jsme na soupeře vlétli a za deset minut vedli 2:0. Už ve 2.minutě Kracík vysunul Rodra a ten samostatný nájezd proměnil, když obešel i gólmana a věšel do prázdné brány. V 10.minutě bylo ještě veseleji po zahraném rohovém kopu Bartůňka, na který si vyskočil Marek a hlavou málem protrhl síť. Domácí však nerezignovali, rychle se oklepali a záhy přišly dvě standardní situace, které znamenaly vyrovnání. V 17.minutě přišel přímý kop z levé strany a nepokrytý hráč pohodlně hlavičkuje přesně k tyči - 1:2. Chvíli na to přímák před vápnem, Hůlkou obstřelená zeď a Zítko se natahoval marně - 2:2. Takže se začínalo od začátku a Tatran znovu dobýval branku domácích. Postupně stříleli Šmucer, Bartůněk a Rodr - ten dokonce trefil tyč, ale ke změně skóre to nevedlo. Pak přišla přestávka na občerstvení kvůli vedru, která domácím pomohla, protože náš tlak poté opadl a hra se vyrovnala. Když už se obě mužstva viděla ve stínu kabiny, přišel útok domácích, přihrávka po zemi z pravé strany neuvěřitelně prošla kolem zkoprnělé obrany Tatranu až k volnému Schejbalovi, který posílá domácí do vedení 3:2. Obrat, při němž domácím stačily tři střely na bránu, aniž by si náš gólman sáhl na míč, byl dokonán.

Ve druhé půli tempo hry opadlo, šancí ubylo, bojovalo se spíše mezi vápny. Také přibývalo nervozity, na což jako první doplatil domácí hráč, který byl v 67.minutě po druhé žluté kartě vyloučen. I když jsme hráli „přesilovku“, do žádných vyložených šancí jsme se nedostali. Navíc v 80.minutě Bartůněk, který už měl žlutou kartu, nesmyslně zahodil míč a šel se také sprchovat. Zdálo se, že nám opět v Hradci nebude souzeno. Domácím se totiž i s přispěním rozhodčího dařilo skvěle zdržovat hru, v čemž vynikal především jejich brankář.  Nastala ale 90.minuta, Marek vyslal dlouhý pas, za obranu si naběhl Maličký a v souboji s gólmanem si věděl rady - 3:3. Ve druhé minutě nastavení odmítl naši výhru Jakoubek, který pelášil sám na gólmana - prostřelit se ho ale nepodařilo. A tak se šlo na penalty. Domácím se podařilo proměnit všech pět penalt, zatímco na straně Tatranu na úspěšné trefy Marka, Rodra a Kracíka ve čtvrté sérii nenavázal Valeš, kterému gólman penaltu vyrazil. Takže domácí berou dva body a do Hostinného putuje jeden. V každém případě je třeba hráčům poděkovat za odmakaný zápas, který byl jako na houpačce a k udržení podzimní neporazitelnosti.

V příštím kole v sobotu 3.9. přivítáme v dalším okresním derby celek MFK Trutnov „B“. Výkop je v 17,00 hod., předzápas obstarají starší žáci proti Velkému Poříčí (12,30) a dorostenci se střetnou s Předměřicemi (14,30).