1.FK Nová Paka - Tatran Hostinné 2:3 (1:1)

Vybojovaný postup do dalšího kola poháru ...

Sestava: Zítko - Slavík J. - Brož , Marek, Polák D. - Rodr, Blažek (39.Pištora), Kracík D. (60.Slavík M.), Šmucer - Valášek, Jakoubek

Branky: 36. Machát, 49. Lenfeld -  3., 59., 85. Jakoubek

ŽK: 0:2 (Zítko, Pištora)

Rozhodčí: Stejskal - Duřt, Vitvar

Diváků: 160

V 1.kole poháru jsme zavítali na hřiště nováčka 1.B třídy Nové Paky. Za vytrvalého deště se hrálo vyrovnané utkání, které jsme pro sebe rozhodli zlepšeným kolektivním výkonem v posledních třiceti minutách a za gólového přispění kanonýra Jakoubka.

Začátek utkání nám vyšel skvěle. Již ve 3.minutě po faulu na Marka zahrával Slavík z levé strany přímý kop na který si naběhl Jakoubek a lehce hlavou usměrnil míč do sítě - 0:1. Poté převzali iniciativu domácí, ale v koncovce jim scházela přesnost nebo je vychytal gólman Zítko. Na druhé straně se neujaly střely Jakoubka ani hlavička Rodra nad bránu. Nová Paka se dočkala ve 36.minutě, kdy po zaváháni obrany Tatranu musel Zítko vyběhnout z brány a ve snaze odkopnout míč sestřelil domácího útočníka. Nemohlo následovat nic jiného než penalta a tu domácí bezpečně proměňují - 1:1. Aby toho nebylo málo, tak se ještě zranil Blažek a musel střídat. V závěru poločasu mohl strhnout vedení na stranu Tatranu Marek, ale jeho tvrdou střelu do šibenice vytáhl gólman na roh a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Zatímco začátek zápasu vyšel lépe Tatranu, po změně stran úřadovali domácí a brzy šli i do vedení. Chyba ve středu obrany Tatranu znamenala samostatný nájezd a vedení 2:1 - to běžela 49.minuta. Další pološance domácí nevyužili a tak udeřilo na druhé straně. V 59.minutě centroval z pravé strany Pištora a Jakoubek se střelou na zadní tyč nemýlil - 2:2.  Poté musel odjet plnit pracovní povinnosti David Kracík a na hřiště šel další dorostenec - tentokrát syn kapitána Michal Slavík. Tím byly zásoby na naší lavičce vyčerpány. Naše mužstvo se však semklo, zlepšilo kombinaci a rázem se dostávalo do šancí. Se zakončením jsme byli bohužel na štíru - Jakoubkův únik gólman vyráží, pak Brož trefuje břevno. Do zakončení se dostal i Valášek, který přesprintoval obránce, ale na brankáři si vylámal zuby. Přesto se hráči dočkali zasloužené odměny. Pět minut před koncem skvělým pasem našel Pištora za obranou Jakoubka, ten udělal kličku i gólmanovi a poslal Tatran do dalšího kola poháru.

Za tento výkon patří poděkování všem zúčastněným hráčům a zvláště pak třem dorostencům, bez nichž bychom utkání stěží odehráli.

Již v sobotu 6.8. odehrajeme v rámci pouti 2. kolo Poháru hejtmana KFS, kdy na našem stadionu přivítáme nováčka krajského přeboru Jiskru Hořice. Výkop je v 17,30 hod., předzápas obstarají v 15,00 hod. již tradičně staré gardy Tatranu a Rudníka.